Асоціація ОРЕМ-Україна
Суворова, 4/6 Киев
+380445904508 +380445904508

Енергосистему країни потрібно терміново рятувати від колапсу, - Домбровський

12.12.2016 13:00

Представники комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу обговорили з експертами в ході круглого столу перспективи переведення енергорозподільчих компаній на систему стимулюючого тарифоутворення.

За словами в.о. глави профільного комітету парламенту Олександра Домбровського, Верховній Раді необхідно терміново прийняти ефективні рішення, які б дозволили врятувати енергетичну систему України від колапсу, що насувається, зацікавити власників обленерго вкладати інвестиції в модернізацію енергомереж, підвищити інвестиційну привабливість енергетики країни в цілому.

Про катастрофічний технічний стан енергорозподільних мереж присутніх попередив президент Асоціації операторів розподільчих електромереж Віталій Григоровський.

"На даний момент ступінь зносу енергорозподільних мереж України становить понад 60%. Діючі тарифи покривають втрати обленерго всього на 8%. Грошей немає на елементарну підтримку мереж в працездатному стані. І якщо так піде далі, аварійні ситуації в енергосистемі України можуть призвести до техногенних та екологічних катастроф", - сказав Григоровський.

На думку голови асоціації, ситуацію поступово змінить модель стимулюючого тарифоутворення.

"Поряд з введенням RAB-тарифів, держава в особі регулятора енергоринку та Верховної Ради мають зацікавити інвесторів вкладати в модернізацію мереж і отримувати прибуток головним чином не від підвищення тарифів для споживачів, а від мінімізації своїх витрат, втрат в енергомережах і так далі. Насамперед - гарантувати стабільність і незмінність законів в енергетичній сфері, знайти і дотримуватися компромісу з власниками обленерго і споживачами послуг. Тільки тоді керівники енергорозподільчих компаній зможуть планувати фінансово-господарську діяльність на роки вперед, отримувати стабільний прибуток та інвестувати його частину в модернізацію мереж", - підсумував Григоровський.

Солідарний з ним і Артур Огаджанян – партнер департаменту корпоративних фінансів компанії "Делойт".

"RAB-регулювання буде стимулювати обленерго мінімізувати втрати в мережах, так як від цього буде залежати прибуток компаній. При цьому дана модель надасть джерело коштів для оновлення активів. Прозорість і прогнозованість тарифів надасть можливість планування діяльності компаній на 2-5 років, залучення кредитних ресурсів, що зараз просто неможливо, враховуючи непрозорість ринку і відсутність чітких планів гри на ньому. У кінцевому рахунку стимулююче тарифоутворення дозволить поліпшити якість послуг споживачам. Нарешті, в результаті переходу на таку модель тарифоутворення, зросте вартість компаній, їхня інвестиційна привабливість, що, відповідно, принесе великі кошти в держбюджет від приватизації обленерго", - резюмував Огаджанян.


Григоровський
Віталій Володимирович
Президент Асоціації операторів розподільчих електричних мереж

Біографічна довідка:

1960 р.н. Дипломований економіст, магістр МВА. Заслужений економіст України. Загальний стаж професійної діяльності – 36 років. 10 років працював у економічному й енергетичному департаментах Секретаріату Кабінету Міністрів України, зокрема, керував сектором моніторингу енергозбереження та регулювання електроенергетики. 2003–2006 рр. перший заступник голови Держкоменергозбереження України, 20062011 рр. заступник та перший заступник голови НАЕР, 20112014 рр. перший заступник голови Держенергоефективності України.

Дубовик
Сергій Федорович
Член Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж

Біографічна довідка:

1961 р.н. Має чотири вищі освіти, дві з яких отримані в європейських вишах. Кандидат наук з державного управління, доцент. Фахівець у сфері паливно-енергетичного комплексу з 30-річним стажем професійної діяльності. Працював у паливно-енергетичному управлінні Секретаріату Кабінету Міністрів Украіни (19972011 рр.), у т.ч. п’ять років  на посаді начальника відділу електроенергетики. 20112015 рр. заступник голови Держенергоефективності Украіни, головним напрямом  роботи якого був розвиток відновлюваної енергетики.

Киричок
Олександр Семенович
Член Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж

Біографічна довідка:

Кандидат технічних наук, доцент. Академік Академії енергетики України. Провідний фахівець у сфері енергоефективності та енергозбереження, стратегічного планування програм і заходів енергоефективності в різних галузях промисловості України. Має великий досвід роботи в урядових органах державного управління – Державній інспекції з енергозбереження та Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України. Постійний учасник міжнародних науково-технічних конференцій. Автор більше ніж 50 наукових робіт з питань енергозбереження у вітчизняних та зарубіжних профільних виданнях.

Гридасов
Олександр Іванович
Член Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж

Біографічна довідка:

1941 р.н. Працював начальником відділу ціноутворення Мінекономіки України. Займав посаду члена НКРЕ України та голови НКРЕ України.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: