Асоціація ОРЕМ-Україна
Суворова, 4/6 Киев
+380445904508 +380445904508

Енергосистему країни потрібно терміново рятувати від колапсу, - Домбровський

12.12.2016 13:00

Представники комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу обговорили з експертами в ході круглого столу перспективи переведення енергорозподільчих компаній на систему стимулюючого тарифоутворення.

За словами в.о. глави профільного комітету парламенту Олександра Домбровського, Верховній Раді необхідно терміново прийняти ефективні рішення, які б дозволили врятувати енергетичну систему України від колапсу, що насувається, зацікавити власників обленерго вкладати інвестиції в модернізацію енергомереж, підвищити інвестиційну привабливість енергетики країни в цілому.

Про катастрофічний технічний стан енергорозподільних мереж присутніх попередив президент Асоціації операторів розподільчих електромереж Віталій Григоровський.

"На даний момент ступінь зносу енергорозподільних мереж України становить понад 60%. Діючі тарифи покривають втрати обленерго всього на 8%. Грошей немає на елементарну підтримку мереж в працездатному стані. І якщо так піде далі, аварійні ситуації в енергосистемі України можуть призвести до техногенних та екологічних катастроф", - сказав Григоровський.

На думку голови асоціації, ситуацію поступово змінить модель стимулюючого тарифоутворення.

"Поряд з введенням RAB-тарифів, держава в особі регулятора енергоринку та Верховної Ради мають зацікавити інвесторів вкладати в модернізацію мереж і отримувати прибуток головним чином не від підвищення тарифів для споживачів, а від мінімізації своїх витрат, втрат в енергомережах і так далі. Насамперед - гарантувати стабільність і незмінність законів в енергетичній сфері, знайти і дотримуватися компромісу з власниками обленерго і споживачами послуг. Тільки тоді керівники енергорозподільчих компаній зможуть планувати фінансово-господарську діяльність на роки вперед, отримувати стабільний прибуток та інвестувати його частину в модернізацію мереж", - підсумував Григоровський.

Солідарний з ним і Артур Огаджанян – партнер департаменту корпоративних фінансів компанії "Делойт".

"RAB-регулювання буде стимулювати обленерго мінімізувати втрати в мережах, так як від цього буде залежати прибуток компаній. При цьому дана модель надасть джерело коштів для оновлення активів. Прозорість і прогнозованість тарифів надасть можливість планування діяльності компаній на 2-5 років, залучення кредитних ресурсів, що зараз просто неможливо, враховуючи непрозорість ринку і відсутність чітких планів гри на ньому. У кінцевому рахунку стимулююче тарифоутворення дозволить поліпшити якість послуг споживачам. Нарешті, в результаті переходу на таку модель тарифоутворення, зросте вартість компаній, їхня інвестиційна привабливість, що, відповідно, принесе великі кошти в держбюджет від приватизації обленерго", - резюмував Огаджанян.


ІРИНА ЗАВАДА Президент Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України

Біографічна довідка:

Ірина Завада була призначена Президентом Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України 21 грудня 2020. З 2014 року обіймає посаду заступника Генерального директора з  регуляторної політики АТ «Вінницяобленерго». Працювала на посаді заступника Генерального директора в таких провідних енергетичних компаніях як ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», ПрАТ «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія», ВАТ ЕК «Дніпрообленерго». Впродовж більш ніж 25-річного досвіду роботи займала керівні посади в сфері корпоративних фінансів та комунікацій з питань розвитку бізнесу, тарифоутворення, інвестицій, у тому числі керувала відділом з регулювання нафтогазового комплексу НКРЕКП. Вищу освіту отримала в 1987 році в Київському національному університеті будівництва та архітектури та в 2003 році в Міжрегіональній академії управління  персоналом. Має Сертифікат про закінчення  навчального курсу Світового Банку щодо регулювання природних монополій (Університет у Флориді, США). В минулому член громадянського парламенту жінок України, комітет промислової політики.

Юрій Касіч Віце-Президент Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України

Біографічна довідка:

Юрій Касіч був призначений Віце-Президентом Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України 21 грудня 2020 року. З 2018 року і до цього часу працює директором ТОВ «ЄДИНИЙ ЕНЕРГОСТАНДАРТ», який є оператором частини малих ГЕС в Україні.
В 2014-2015 роках очолював ДП «НЕК «Укренерго». Починаючи з 1994 року працює лише в сфері енергетики. Впродовж кар’єри працював на керівних посадах в провідних енергопостачальних компаніях України. Вищу освіту отримав в 1994 році в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Експерт CIGRE.

Михайло Ільницький Член Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України

Біографічна довідка:

Ільницький Михайло був обраний Членом Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України 21 грудня 2020 року. З 2018 року працює в АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" та на даний час обіймає посаду Голови Правління АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО". До того часу працював у ПАТ «Сумиобленерго» на посаді Комерційного директора та у ПАТ “Прикарпаттяобленерго” на посаді Заступника директора з енергозбуту по енергонагляду. Вищу освіту здобув у 2003 році у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. У 2006 році закінчив Інститут післядипломної освіти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. З 2019 року навчається у Міжнародному Інституті Менеджменту (Київ) за програмою SE MBA. Є депутатом Чернігівської обласної ради.

Андрій Поліщук Член Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України

Біографічна довідка:

Андрій Поліщук був обраний Членом Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України 21 грудня 2020 року. З 2014 року займає посаду генерального директора АТ «Вінницяобленерго». У 2012 ­ 2014 рр. працював комерційним директором АТ «Вінницяобленерго» та ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання». 2003 - 2012 роки працював заступником директора у Вінницьких міських електричних мережах. 1995 - 2003 роки займав різні посади у АТ «Вінницяобленерго». Вищу освіту здобув у 2001 р. у Вінницькому державному технічному університеті. У 2013 р. закінчив Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Кандидат технічних наук. Дисертацію захистив у 2011 році. З 2018 року - доцент кафедри електричних станцій та систем факультету електроенергетики та електромеханіки Вінницького національного технічного університету. Є депутатом Вінницької обласної Ради.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: