Асоціація ОРЕМ-Україна
Суворова, 4/6 Киев
+380445904508 +380445904508

Асоціація ОРЕМ: RAB-тарифи виконають свою функцію та середньострокові перспективи знизяться у декілька разів

25.05.2018 15:14

Після завершення процесу модернізації розподільчих електромереж завдяки застосуванню стимулюючого тарифоутворення тарифи на розподіл електроенергії  знижуються у декілька разів — це загальноєвропейська практика. За цей час країни ЄС встигали провести глибоку модернізацію електророзподільчої інфраструктури.

Про це заявив Віталій Григоровський, президент Асоціації операторів розподільчих електромереж, під час тематичного круглого столу, який провела Європейська Бізнес Асоціація.

ЄБА організувала цей захід з метою оцінки передумов для залучення іноземних інвестицій для модернізації енергетичної галузі України. Президент Асоціації ОРЕМ зауважив, що Європа має успішний досвід використання RAB-тарифів для модернізації енергетичної інфраструктури.

«Є світовий досвід, Україна намагається йому максимально відповідати. Європейський досвід свідчить, що  після завершення першого періоду застосування  RAB-тарифів в усіх країнах ЄС до кінця першого періоду їх дії — три роки — тариф на розподіл електроенергії збільшився лише на 10–15%. До завершення другого періоду модернізації — близько восьми років дії RAB-тарифів — тариф на розподіл електроенергії знижується приблизно на 20–25%. І через десять років після впровадження RAB-регулювання спостерігається зниження тарифів у 2,5 разу», — розповів Віталій Григоровський під час круглого столу в ЄБА.

Він зазначив, що дія RAB-регулювання в Україні також покликана сприяти модернізації мереж, а після завершення цього процесу спостерігатиметься суттєве зниження тарифів.

«Немає підстав вважати, що в Україні сценарій розвитку подій у сфері  RAB-регулювання буде відрізнятись від загальноєвропейської практики», — додав президент Асоціації ОРЕМ.

Дубовик
Сергій Федорович
Президент Асоціації операторів розподільчих електричних мереж

Біографічна довідка:

1961 р.н. Має чотири вищі освіти, дві з яких отримані в європейських вишах. Кандидат наук з державного управління, доцент. Фахівець у сфері паливно-енергетичного комплексу з 30-річним стажем професійної діяльності. Працював у паливно-енергетичному управлінні Секретаріату Кабінету Міністрів Украіни (19972011 рр.), у т.ч. п’ять років  на посаді начальника відділу електроенергетики. 20112015 рр. заступник голови Держенергоефективності Украіни, головним напрямом  роботи якого був розвиток відновлюваної енергетики.

Киричок
Олександр Семенович
Член Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж

Біографічна довідка:

Кандидат технічних наук, доцент. Академік Академії енергетики України. Провідний фахівець у сфері енергоефективності та енергозбереження, стратегічного планування програм і заходів енергоефективності в різних галузях промисловості України. Має великий досвід роботи в урядових органах державного управління – Державній інспекції з енергозбереження та Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України. Постійний учасник міжнародних науково-технічних конференцій. Автор більше ніж 50 наукових робіт з питань енергозбереження у вітчизняних та зарубіжних профільних виданнях.

Гридасов
Олександр Іванович
Член Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж

Біографічна довідка:

1941 р.н. Працював начальником відділу ціноутворення Мінекономіки України. Займав посаду члена НКРЕ України та голови НКРЕ України.


К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: