Асоціація ОРЕМ-Україна
Суворова, 4/6 Киев
+380445904508 +380445904508

Асоціація ОРЕМ провела експертне обговорення з питань впровадження RAB-регулювання

25.05.2018 15:22

Aсоціація операторів розподільчих електричних мереж Украïни провела зустріч членів об’єднання для обговорення перспектив та наслідків впровадження RAB-регулювання. У заході взяли участь експерти, а також представники енергорозподільчих компаній.

Під час зустрічі обговорили питання щодо потреб енергорозподільчих підприємств в інвестиційному капіталі, підходи до методології RAB-регулювання, вплив стимулюючого регулювання на конкурентоспроможність промисловості й економіки України, а також проаналізували досвід країн Європейського Союзу у сфері RAB-регулювання.

Асоціацію операторів розподільчих мереж України на цій зустрічі представляли її президент — Віталій Григоровський та Сергій Дубовик, член президії Асоціації ОРЕМ.

До експертного обговорення долучилися представники енергорозподільчих компаній, які є членами Асоціації: Ірина Завада, заступник генерального директора з регуляторної політики ПАТ «Вінницяобленерго»; Іван Гелюх, генеральний директор «ДТЕК Мережі»; Наталія Костишина, директор департаменту енергозбутової політики компанії «Укренергоконсалтинг»; Павло Ващук, заступник фінансового директора ПрАТ «Київобленерго».

Віталій Григоровський, президент Асоціації ОРЕМ, у своєму виступі підкреслив актуальність впровадження політики RAB-регулювання, яка має спиратись на європейський досвід, враховуючи можливі ризики.

«RAB з єдиною ставкою доходності на всі активи — це загальноєвропейська практика. Формування ставки RAB-тарифу має спиратись на європейські стандарти та відповідати вимогам WACC. 12,5% — це компроміс між інтересами енергорозподільчих компаній, які потребують інвестиційного ресурсу для модернізації енергетичної інфраструктури, та споживачами, які зацікавлені у прозорості тарифів», — зазначив Віталій Григоровський.

Іван Гелюх, генеральний директор «ДТЕК Мережі», додав, що така ставка RAB-тарифу дасть змогу розподільчим компаніям здійснювати необхідну модернізацію мереж без отримання доходів.

«Кошти, які надійдуть від ставки RAB-тарифу у розмірі 12,5%, дадуть достатній ресурс для модернізації мереж. Енергокомпанії зможуть реінвестувати гроші від RAB-регулювання у модернізацію, а прибуток буде мінімально можливим», — пояснив під час дискусії Іван Гелюх.

Ірина Завада, заступник генерального директора з регуляторної політики ПАТ «Вінницяобленерго», під час зустрічі зауважила, що RAB-регулювання і тарифи не позначаться на споживачах електроенергії: «Впровадження RAB-регулювання не вплине на конкурентоспроможність промислових підприємств та економіки України в цілому».

ІРИНА ЗАВАДА Президент Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України

Біографічна довідка:

Ірина Завада була призначена Президентом Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України 21 грудня 2020. З 2014 року обіймає посаду заступника Генерального директора з  регуляторної політики АТ «Вінницяобленерго». Працювала на посаді заступника Генерального директора в таких провідних енергетичних компаніях як ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», ПрАТ «Підприємство з експлуатації електричних мереж «Центральна енергетична компанія», ВАТ ЕК «Дніпрообленерго». Впродовж більш ніж 25-річного досвіду роботи займала керівні посади в сфері корпоративних фінансів та комунікацій з питань розвитку бізнесу, тарифоутворення, інвестицій, у тому числі керувала відділом з регулювання нафтогазового комплексу НКРЕКП. Вищу освіту отримала в 1987 році в Київському національному університеті будівництва та архітектури та в 2003 році в Міжрегіональній академії управління  персоналом. Має Сертифікат про закінчення  навчального курсу Світового Банку щодо регулювання природних монополій (Університет у Флориді, США). В минулому член громадянського парламенту жінок України, комітет промислової політики.

Юрій Касіч Віце-Президент Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України

Біографічна довідка:

Юрій Касіч був призначений Віце-Президентом Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України 21 грудня 2020 року. З 2018 року і до цього часу працює директором ТОВ «ЄДИНИЙ ЕНЕРГОСТАНДАРТ», який є оператором частини малих ГЕС в Україні.
В 2014-2015 роках очолював ДП «НЕК «Укренерго». Починаючи з 1994 року працює лише в сфері енергетики. Впродовж кар’єри працював на керівних посадах в провідних енергопостачальних компаніях України. Вищу освіту отримав в 1994 році в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Експерт CIGRE.

Михайло Ільницький Член Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України

Біографічна довідка:

Ільницький Михайло був обраний Членом Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України 21 грудня 2020 року. З 2018 року працює в АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" та на даний час обіймає посаду Голови Правління АТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО". До того часу працював у ПАТ «Сумиобленерго» на посаді Комерційного директора та у ПАТ “Прикарпаттяобленерго” на посаді Заступника директора з енергозбуту по енергонагляду. Вищу освіту здобув у 2003 році у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. У 2006 році закінчив Інститут післядипломної освіти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. З 2019 року навчається у Міжнародному Інституті Менеджменту (Київ) за програмою SE MBA. Є депутатом Чернігівської обласної ради.

Андрій Поліщук Член Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України

Біографічна довідка:

Андрій Поліщук був обраний Членом Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж України 21 грудня 2020 року. З 2014 року займає посаду генерального директора АТ «Вінницяобленерго». У 2012 ­ 2014 рр. працював комерційним директором АТ «Вінницяобленерго» та ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання». 2003 - 2012 роки працював заступником директора у Вінницьких міських електричних мережах. 1995 - 2003 роки займав різні посади у АТ «Вінницяобленерго». Вищу освіту здобув у 2001 р. у Вінницькому державному технічному університеті. У 2013 р. закінчив Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Кандидат технічних наук. Дисертацію захистив у 2011 році. З 2018 року - доцент кафедри електричних станцій та систем факультету електроенергетики та електромеханіки Вінницького національного технічного університету. Є депутатом Вінницької обласної Ради.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: