Асоціація ОРЕМ-Україна
Суворова, 4/6 Киев
+380445904508 +380445904508

Асоціація ОРЕМ провела експертне обговорення з питань впровадження RAB-регулювання

25.05.2018 15:22

Aсоціація операторів розподільчих електричних мереж Украïни провела зустріч членів об’єднання для обговорення перспектив та наслідків впровадження RAB-регулювання. У заході взяли участь експерти, а також представники енергорозподільчих компаній.

Під час зустрічі обговорили питання щодо потреб енергорозподільчих підприємств в інвестиційному капіталі, підходи до методології RAB-регулювання, вплив стимулюючого регулювання на конкурентоспроможність промисловості й економіки України, а також проаналізували досвід країн Європейського Союзу у сфері RAB-регулювання.

Асоціацію операторів розподільчих мереж України на цій зустрічі представляли її президент — Віталій Григоровський та Сергій Дубовик, член президії Асоціації ОРЕМ.

До експертного обговорення долучилися представники енергорозподільчих компаній, які є членами Асоціації: Ірина Завада, заступник генерального директора з регуляторної політики ПАТ «Вінницяобленерго»; Іван Гелюх, генеральний директор «ДТЕК Мережі»; Наталія Костишина, директор департаменту енергозбутової політики компанії «Укренергоконсалтинг»; Павло Ващук, заступник фінансового директора ПрАТ «Київобленерго».

Віталій Григоровський, президент Асоціації ОРЕМ, у своєму виступі підкреслив актуальність впровадження політики RAB-регулювання, яка має спиратись на європейський досвід, враховуючи можливі ризики.

«RAB з єдиною ставкою доходності на всі активи — це загальноєвропейська практика. Формування ставки RAB-тарифу має спиратись на європейські стандарти та відповідати вимогам WACC. 12,5% — це компроміс між інтересами енергорозподільчих компаній, які потребують інвестиційного ресурсу для модернізації енергетичної інфраструктури, та споживачами, які зацікавлені у прозорості тарифів», — зазначив Віталій Григоровський.

Іван Гелюх, генеральний директор «ДТЕК Мережі», додав, що така ставка RAB-тарифу дасть змогу розподільчим компаніям здійснювати необхідну модернізацію мереж без отримання доходів.

«Кошти, які надійдуть від ставки RAB-тарифу у розмірі 12,5%, дадуть достатній ресурс для модернізації мереж. Енергокомпанії зможуть реінвестувати гроші від RAB-регулювання у модернізацію, а прибуток буде мінімально можливим», — пояснив під час дискусії Іван Гелюх.

Ірина Завада, заступник генерального директора з регуляторної політики ПАТ «Вінницяобленерго», під час зустрічі зауважила, що RAB-регулювання і тарифи не позначаться на споживачах електроенергії: «Впровадження RAB-регулювання не вплине на конкурентоспроможність промислових підприємств та економіки України в цілому».

Дубовик
Сергій Федорович
Президент Асоціації операторів розподільчих електричних мереж

Біографічна довідка:

1961 р.н. Має чотири вищі освіти, дві з яких отримані в європейських вишах. Кандидат наук з державного управління, доцент. Фахівець у сфері паливно-енергетичного комплексу з 30-річним стажем професійної діяльності. Працював у паливно-енергетичному управлінні Секретаріату Кабінету Міністрів Украіни (19972011 рр.), у т.ч. п’ять років  на посаді начальника відділу електроенергетики. 20112015 рр. заступник голови Держенергоефективності Украіни, головним напрямом  роботи якого був розвиток відновлюваної енергетики.

Киричок
Олександр Семенович
Член Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж

Біографічна довідка:

Кандидат технічних наук, доцент. Академік Академії енергетики України. Провідний фахівець у сфері енергоефективності та енергозбереження, стратегічного планування програм і заходів енергоефективності в різних галузях промисловості України. Має великий досвід роботи в урядових органах державного управління – Державній інспекції з енергозбереження та Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України. Постійний учасник міжнародних науково-технічних конференцій. Автор більше ніж 50 наукових робіт з питань енергозбереження у вітчизняних та зарубіжних профільних виданнях.

Гридасов
Олександр Іванович
Член Президії Асоціації операторів розподільчих електричних мереж

Біографічна довідка:

1941 р.н. Працював начальником відділу ціноутворення Мінекономіки України. Займав посаду члена НКРЕ України та голови НКРЕ України.


К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: